ВИБІР ФОРМИ ОБ'ЄДНАННЯ ПІДПРИЄМСТВ.
ПОРАДИ ЮРИСТА

У 2014-му через початок війни компанія з донецькою реєстрацією припинила своє існування. Співробітникам запропонували переїхати у передмістя Києва з грошовою компенсацією, щоб влаштуватися на новому місці. Сама ж діяльність підприємства, яке мало назву «Мир весов», розподілилась між декількома компаніями, які займаються виробництвом і реалізацією вагового та вимірювального обладнання на ринку України та країн ближнього зарубіжжя. 

Згодом окремі компанії вирішили об’єднати у групу компаній. На відміну від холдингу, який є поєднанням материнської компанії та дочірніх, група компаній – це об'єднання незалежних юридичних осіб, які діють в одній сфері для вирішення спільних цілей і задач.

З одного боку рішення просте та зважене, проте постало питання як саме з юридичної точки зору це все організаційно влаштувати та чи дісно вибраний вектор для підприємства є вірним. Свій юридичний комментар надає юрист з практики корпоративного права Trusted Advisors Марія Гречко для програми «Бізнес план» (проект Hromadske.ua спільно з Currenttime.tv про реальні історії з життя малого та середнього бізнесу в Україні). 

Переглянути повну версію програми «Бізнес-план» можна на сайті Hromadske.ua